День пам'яті жертв голодомору

2017-11-24

/Files/images/20171124_133835_resized.jpg

25 листопада - День пам'яті жертв голодомору.

Сьогодні в актовій залі учні 9-11 класів переглянули документальний фільм «Територія Голодомору: Пам’ять Невмируща». 19 вересня відбулася презентація цього фільму в Краєзнавчому музеї, а до цього його вже бачили в Канаді, відвідувачі музею «Меморіал жертв Голодомору», львів’яни та харків’яни.

День па́м'яті жертв голодомо́рів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.

Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні. У церемоніальних заходах біля Меморіального знаку «Свічка пам'яті» в Києві також беруть участь перші особи держави, керівники іноземних країн, парламентів та міжнародних організацій, урядовці з різних країн, дипломати, представники релігійних конфесій, регіональні делегації, громадські і культурні діячі, свідки Великого Голоду.

До 2008 року церемонія відбувалася перед пам'ятним знаком на Михайлівський площі, однак після відкриття Меморіалу жертв голодомору була перенесена туди.

О 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», в рамках якої всі охочі несуть свічки до пам'ятників жертвам. В акції також можна взяти участь, запаливши свічку в своєму вікні.

Кiлькiсть переглядiв: 98