Тренінг "Глобальні цілі сталого розвитку"

2017-11-29

/Files/images/24818923.jpg

Марія Скуйбид, учениця 11-А класу, провела для своїх ровесників незвичайний тренінг "Глобальні цілі сталого розвитку".

/Files/images/24818919.jpg/Files/images/24826261.jpg/Files/images/24882782.jpg/Files/images/24946251.jpg

20 листопада 2017 року - У Всесвітній день дитини Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) оголосив про початок проекту «Найбільший урок у світі» - ініціативи, яка познайомить 15 тисяч дітей в Україні із Глобальними цілями сталого розвитку, які були прийняті Генеральною асамблеєю ООН.

У 2015 році світові лідери затвердили 17 глобальних цілей, які мають на меті викорінити бідність, подолати нерівність та несправедливість та зупинити зміну клімату до 2030 року. На думку ЮНІСЕФ, для досягнення цих цілей діти повинні знаходитися у центрі формування порядку денного.

Ціль всесвітньої ініціативи «Найбільший урок у світі» - провести заняття у 100 країнах та ознайомити дітей у всьому світі із глобальними цілями. В Україні проект охопить 450 міст та містечок, де відбудуться уроки для 15 тисяч дітей про глобальні цілі, лідерські навички та про те, як діти можуть захистити свої права.

1 січня 2016 року офіційно вступили в силу 17 цілей сталого розвитку (ЦCР), які є частиною Порядку денного в галузі розвитку на період до 2030 року, прийнятого світовими лідерами на історичному Саміті ООН у вересні 2015 року. З цими новими цілями, що стосуються всіх людей, протягом наступних п'ятнадцяти років країни будуть спрямовувати свої зусилля на подолання всіх форм бідності, на боротьбу з нерівністю та на усунення негативних проявів кліматичних змін.

ЦСР спираються на успіх Цілей розвитку тисячоліття (ЦРТ) і продовжують їх, щоб подолати всі форми бідності. Нові цілі унікальні тим, що закликають до дій всі країни - бідні, багаті і з середнім рівнем доходу – щоб сприяти процвітанню та захисту планети. У цілях визнається, що подолання бідності повинно реалізовуватися спільно із стратегіями, що сприяють економічному зростанню і задовольняють ряд соціальних потреб, включаючи освіту, охорону здоров'я, соціальний захист, а також можливості працевлаштування, боротьбу з кліматичними змінами та захист навколишнього середовища.