• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Вшанування памяті про трагедію кримськотатарського народу

Вшанування памяті про трагедію кримськотатарського народу

2017-12-06

/Files/images/1023_r1.jpg

Сьогодні в актовій залі для учнів 10-11 класів учитель історії Хлевнюк Тамара Іванівна провела виховний захід на знак вшанування памяті про трагедію кримськотатарського народу - депортацію з Криму в 1944 році. Також діти переглянули художній фільм "Хайтарма".

Хайтарма (від крим. qaytarma — повернення) — перший кримськотатарський повноформатний художній фільм і перша художня картина про депортацію кримських татар. Режисер фільму і виконавець головної ролі Ахтем Сеїтаблаєв.

/Files/images/IMG_20171206_134137.jpg

Фільм створений на основі реальних подій і розповідає про сталінську депортацію кримських татар, вчинену у травні 1944 року. Ця трагічна сторінка в історії кримськотатарського народу показана через погляд прославленого льотчика, національного героя кримських татар Амет-Хана Султана: після вигнання нацистських окупантів з Криму, військове командування дозволило Амет-Хану (Ахтем Сеїтаблаєв) разом з його бойовими товаришами відвідати батьків у Алупці. За збігом обставин на час перебування льотчиків у Алупці припала операція НКВС з примусової депортації кримських татар. Радянський ас, якого боялися німецькі пілоти, не зміг захистити свій народ від злочину Сталінського режиму.

Кiлькiсть переглядiв: 90